Балкански физически съюз
Bulgarian Институт по физика на твърдото тяло
Българска академия на науките
English

Конкурс-БАН

Начало

Физици

Фондове

Дарители

Изложби

BPU2018

Симпозиум

Юбилеи

Новини

Филми

Литература

Връзки

Услуги

Книжарница


Съюз на физиците в България
Мемоари

Създаден 29.9.2018
Променен 1.10.2018

10 юбилейна международна
КОНФЕРЕНЦИЯ
на Балканския физически съюз
2018

София, България, 26–30 август 2018
Научен комитет

Nikolay Tonchev (BG) – Chairman, Chavdar Stoyanov (BG), *Emil Nissimov (BG), Georgi Mladenov (BG), Kostadin Ganev (BG), Lozan Spasov (BG), Nikolay Vitanov (BG), Petar Atanasov (BG), Valentina Petkova (BG), *Vassil Andreev (BG), Todor Mishonov (BG), Gregorios Itskos (CY), Danica Krstovska (FYR of MK), Paraskevi Kleideri (GR), Xenophon Moussas (GR), Natasa Raicevic (ME), Denis Nika (MD), Pervin Arikan (TR), Sener Oktik (TR), Cenap Ozben (TR)

Научни сектори

1 Nuclear Physics and Nuclear Energy. ELI-NP

Chair: Prof. Anton N. Antonov – antonovshumen@gmail.com Secretaries: Assoc. Prof. Mitko Gaidarov – gaidarov@inrne.bas.bg Assoc. Prof. Martin Ivanov

2 Astronomy and Astrophysics

Chair: Prof. Evgeni Semkov – esemkov@astro.bas.bg Secretary: Assoc. Prof. Sunay Ibryamov – sibryamov@shu.bg

3 Gravitation and Cosmology

Chair: Prof. Stoycho Yazadjiev – yazad@phys.uni-sofia.bg; syazadjiev@yahoo.co.uk Secretary: Assist. Prof. Petya Nedkova – pnedkova@phys.uni-sofia.bg

4 Atomic and Molecular Physics

Chair: Prof. Asen Pashov – pashov@phys.uni-sofia.bg Secretary: Asist. Prof. Snejana Yordanova – snejana@phys.uni-sofia.bg

5 High Energy Physics

Chair: Prof. Ekaterina Christova – echristo@inrne.bas.bg Secretary: Assoc. Prof. Plamen Iaydjiev – iaydjiev@inrne.bas.bg

6 Condensed Matter Physics & Statistical Physics

Chair: Prof. Todor Mishonov – mishonov@gmail.com Secretaries: PhD student Albert Varonov – akofmg@gmail.com Assoc. Prof. Viktor Ivanov – vgi@phys.uni-sofia.bg

7 Optics and Lasers

Chair: Prof. Latchezar Avramov – avramov@ie.bas.bg Secretary: Aleksandra Zhelyazkova – alexandra_jivkova@abv.bg

8 Plasma and Gas-Discharge Physics

Chair: Prof. Kiril Blagoev – kblagoev@issp.bas.bg Secretary: Assist. Prof. Vasilka Steflekova – vasilka@issp.bas.bg

9 Theoretical and Mathematical Physics

Chair: Prof. Vladimir Dobrev – vkdobrev@yahoo.com; dobrev@inrne.bas.bg Secretary: Assoc. Prof. Alexander Ganchev – ganchev@inrne.bas.bg

10 Computational Physics

Chair: Prof. Dimitar Bakalov – dbakalov.bpu17.sect10@gmail.com Secretary: Assist. Petar Danev

11 Meteorology and Geophysics

Chair: Corr. Member BAS Nikolay Miloshev – miloshev@geophys.bas.bg Secretaries: Assoc. Prof. Maria Kolarova – Maria.Kolarova@meteo.bg Assoc. Prof. Reneta Raykova – rraykova@phys.uni-sofia.bg

12 Environmental Physics

Chair: Assoc. Prof. Christo Angelov – hangelov@inrne.bas.bg Secretary: Assist. Prof. Nina Nikolova – nikol@inrne.bas.bg

13 Alternative Sources of Energy

Chair: Prof. Petko Vitanov – vitanovpetko@yahoo.co.uk Secretary: Assoc. Prof. Miglena Dimitrova – miglena@phys.bas.bg

14 Econophysics

Chair: Prof. Nikolay Vitanov – vitanov@imbm.bas.bg Secretary: Assoc. Prof. Elena Nikolova – elena@imbm.bas.bg

15 Applied Physics

Chair: Prof. Petar Petrov – appl_phys-petrov@mail.bg Secretary: PhD student Stefan Valkov – stsvalkov@gmail.com

16 Biophysics and Medical Physics

Chair: Prof. Isak Bivas – bivas@issp.bas.bg Secretary: Assist. Zdravka Slavkova – zdravka_slavkova@abv.bg

17 Physics Education

Chair: Assoc. Prof. Maya Gaydarova – mayag@abv.bg Secretary: Assist. Prof. Ivelina Kotseva-Georgieva – iva_georgieva@phys.uni-sofia.bg

18 History and Philosophy of Physics

Chair: Prof. Ivan Lalov – nkojuharova@tu-sofia.bg Secretary: Penka Lazarova – lazarova@usb-bg.org

19 Metrology and Instrumentation

Chair: Prof. Boris Arnaudov – arnaudov@phys.uni-sofia.bg

Web